Olete läbi teinud uneuuringu ja saanud diagnoosi: “Teil on uneapnoe.” Paljude inimeste jaoks on järgmiseks sammuks sobiva maski ja CPAP seadme leidmine, mis tagavad pideva positiivse rõhu hingamisteedes. Kuigi CPAP süsteemi peetakse uneapnoe kõige tõhusamaks raviks, ei tea enamik inimesi, kuidas uneravi toimib, kuidas tagab see parema ööune ja vähendab uneapnoe ohtlikke kõrvalmõjusid, näiteks insuldi ja kõrge vererõhu ohtu.

Lihtsustatult öeldes hoiab CPAP uneravisüsteem Teie hingamisteed magamise ajal lahti, aidates paremini hingata.
Kui uneapnoe diagnoosiga inimene lõdvestub ja magama jääb, nihkuvad keel ja/või pehme suulagi suus pisut tahapoole ja sulgevad hingamisteed, selgitab dr. Grossman, Los Angeles´e kõrva-, nina-, kurguarst. Selle tulemusel võib väheneda keha poolt saadav hapniku hulk, mis omakorda põhjustab mitmeid terviseprobleeme.
"Keha kompenseerib õhu vähenemist loomulikul teel vererõhu tõstmisega, et varustada aju vajaliku hulga hapnikuga," sõnas Grossan. “Samuti võib tekkida happe tagasivool, kuna diafragma surub kõhule, et rohkem õhku saada. Tekib rasvumise risk, kuna korraliku une puudumisega kaasnev väsimus nõuab kehalt rohkem toitu, mida energiaks kasutada. ”

CPAP seade tagab õhuvoolu hingamisteedesse läbi vooliku ja maski, mis sõltuvalt maskitüübist katab kas ainult nina või nina ja suud. Uneravi personal aitab Teil leida sobiva maski parima ravitulemuse saavutamiseks.

“Sissehingamisel puhub CPAP seade läbi vooliku õhku maski. Õhk surub hingamisteede seintele ja hoiab need lahti, ”märkis unearst dr. Cong Thu Nguyen haiglast Houston Sinus & Allergy.
"Väljahingamisel jätkab CPAP seade õhu puhumist, et hoida hingamisteed jätkuvalt lahti ja suruda süsihappegaasiga rikastatud väljahingatud õhk maski aukude kaudu välja."

Pidev õhuvool rõhu juures, mis aitab hingamisteede kokku vajumise ära hoida, tagab keha nõuetekohase varustamise hapnikuga.

CPAP seade võib vähendada norskamist või selle päris ära hoida.
Kui keel või pehme suulagi blokeerib hingamisteed, vibreerib pehme suulagi hingamisel vastu kurgu tagaosa. "See tekitab norskamise heli," ütles Nguyen. Kuna CPAP avab hingamisteed ja eemaldab sulguse, ei vibreeri enam miski ega põhjusta norskamist.

"Pärast nädalapikkust CPAP seadme kasutamisest märkab enamik inimesi suurt erinevust energia ja elujõu tasemes ega unista enam tagasipöördumisest elustiili juurde ilma CPAP seadmeta," ütles dr. Grossan.